Rakouská pošta posiluje strategický vstup do společnosti In Time.

Rakouská pošta potvrdila strategický vstup do české kurýrní a spediční firmy In Time, která se v České republice zaměřuje na distribuci balíků. Od svého vstupu v srpnu 2017, kdy ve společnosti získala 31,5 %, došlo k výraznému zlepšení v kvalitě služeb a zákaznické orientaci. Nyní nově přichází do vedení In Time na pozici marketingového a obchodního ředitele Ondřej Vaňha, zkušený manažer s rozsáhlými znalostmi českého kurýrního trhu. Rakouská pošta, jedna z největších pošt v Evropě, považuje ČR za velmi důležitý trh..Lukáš Vaňha

„Ihned po našem vstupu jsme se s novým manažerským týmem zaměřili na zlepšení kvality služeb, a to se nám povedlo. Věříme, že investicí do infrastruktury, marketingu a do obchodních aktivit, se nám podaří v průběhu tří let počty přepravovaných balíků zdvojnásobit,“ říká Carsten Wallmann, Senior Víceprezident pro distribuci balíků a poštovních služeb Rakouské pošty v CEE a Turecku. „Jsem také potěšen, že do vedení InTime přichází Ondřej Vaňha, jeden z nejzkušenějších manažerů na českém kurýrním trhu. Věřím, že k dalšímu úspěšnému rozvoji našich aktivit v České republice výrazně přispěje“, doplňuje.


Cílem Rakouské pošty je navázat na úspěchy v ostatních zemích, jako je například Slovensko, kde je pod značkou Slovak Parcel Service nejúspěšnějším poskytovatelem balíkových služeb. Rakouská pošta vstupem do sdíleného kapitálu v In Time rozšiřuje svoji územní působnost. Již nyní doručuje po celé Evropě a do In Time plánuje přenést nejen svoje know-how, ale také investovat do dalšího rozvoje společnosti, zejména technologií..


Ondřej Vaňha je třetí zkušený manažer, který po vstupu Rakouské pošty posiluje vedení InTime. V oblasti logistiky pracuje více než 13 let. Začínal ve společnosti DHL, následně pak zastával vysoké manažerské pozice v DPD, kde byl v letech 2016 až 2017 výkonným ředitelem.